Parafia Rzymskokatolicka Ducha Świętego w Siedlcach

Wspólnoty w naszej parafii:

Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas działa od 1988 roku, czyli od początku założenia naszej parafii. Gromadzi grupę ludzi dobrej woli, zaangażowanych w działalność charytatywną na terenie naszej parafii. Prowadzimy wiele akcji, które skupiają się na zaspokojeniu bieżących potrzeb ludzi w trudnych sytuacjach. Każdy może do nas przyjść i uzyskać wsparcie, w miarę naszych możliwości, zarówno rzeczowe jak i duchowe. W każdy czwartek od godz. 16:00 do 17:30 nasi wolontariusze pełnią dyżur w punkcie PZC, gdzie wydajemy żywność, odzież i inne rzeczy aktualnie dostępne. Przyjmujemy również darowizny, które zostaną przekazane potrzebującym osobom.

Jeśli czujesz potrzebę pomagania i możesz poświęcić swój czas na zaangażowanie się w pomoc charytatywną dołącz do nas. Zapraszamy Cię na spotkania organizacyjne, które odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca w sali parafialnej o godz. 19:00.

Więcej informacji u ks. Jacka, aktualnego opiekuna grupy.


Rodzina w Duchu Świętym

Katolicka wspólnota parafialna „Rodzina w Duchu Świętym” w naszej parafii w 2015 roku obchodziła swoje dwudziestolecie. Wspólnota jest otwarta dla każdego, kto pragnie bliżej poznać Boga, doświadczyć Jego obecności i wzrastać w wierze. Członkowie wspólnoty spotykają w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczorowej o godz.: 19:00 po to, aby wspólnie modlić się i uwielbiać Boga.

Dzielimy się własnym świadectwem wiary, rozważamy Słowo Boże w odniesieniu do naszego życia, modlimy się w duchu dziękczynienia, uwielbienia i przeproszenia. Otwarci jesteśmy na dzieła ewangelizacyjne, dzieł miłosierdzia podejmowane przez parafię oraz inne dzieła proponowane przez Odnowę Diecezjalną do której przynależymy.

Zachęcamy wszystkich, a szczególnie ludzi młodych do tego, aby szukali dla siebie wspólnot z których będą czerpać katolickie wartości tak bogate, jak bogaty jest Kościół Święty, do którego zostaliśmy wszczepieni podczas Chrztu Świętego. Jeżeli chciałbyś zmienić coś w swoim życiu, poznać nowych ludzi, którzy mają takie samo pragnienie jak Ty, aby być bliżej Boga - przyjdź do nas!

Spotkania OTWARTE - wtorek godz.: 19:00 w sali pod plebanią.


Ruch Światło - Życie

Ruch Światło - Życie, potocznie oaza, to ruch działający przy Kościele, jego część.
A dokładniej, jesteśmy grupą ludzi, grupą przyjaciół, którzy chcą spędzić wolny czas inaczej niż tylko przed komputerem. Spotykamy się raz w tygodniu na spotkaniu z trochę starszą osobą, tzw. animatorem, który kieruje przebiegiem spotkania. W tym czasie rozważamy Słowo Boże, ale nie tylko. Przede wszystkim rozmawiamy. Bo jesteśmy grupą przyjaciół. Często bawimy się razem. Np. na spotkaniach całej wspólnoty. Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli modlitwę i rozwój duchowy z przyjaźnią i dobrą zabawą.

Jeśli też chciałabyś/chciałbyś coś zmienić w swoim życiu. Poznać nowych ludzi. Zapraszamy.
Więcej informacji u ks. Grzegorza lub w zakrystii.
Zapraszamy :)


Schola

Schola - grupa młodych ludzi, którzy chcą wielbić Pana śpiewem.
Dopiero się rozwijamy więc jest nas mało. Potrzeba nam właśnie Ciebie. Jeśli więc też chcesz chwalić Boga śpiewem, posiadasz chociaż odrobinę talentu muzycznego, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 19. Nie ma przedziału wiekowego. W swoich szeregach mamy osoby od podstawówki do liceum.
Więc do usłyszenia :)


Domowy Kościół

Domowy Kościół jest ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.
Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę. Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921–1987).
Małżeństwa zainteresowane taką formacją mogą kontaktować się z ks. Sebastianem, Opiekunem Domowego Kościoła w naszej parafii.


Copyrights ® 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone!

Kontakt z administratorem strony